výcvikáč.cz - rss feed výcvikáč.cz - facebook
výcvikáč.cz - header

Vodítko s amortizérem Non-stop Dogwear

Obrázek Typy výcviku:

Do výcvikáče vložil: Jan Hladký

Popis:

Kvalitní vodítko s amortizérem neboli odpružené vodítko je pro pohodlí psa i psovoda při tahání velmi zásadní. Pokud se používá jako odpružení gumolano, lidově řečeno gumicku, dochází při tahu trhání. Toto trhání je nejen velmi nepohodlné, ale při nepravidelném tahu psa může vést k rychlejší únavě a nerovnoměrnému zatěžování.

Efekt přenosu tahu ze psa na psovoda je u klasického "gumového" vodítka opravdu nízký.

Proto pro vodítko s amortizérem značky Non-stop Dogwear používáme speciální širokou gumu, která velmi plynule reaguje na všechny výkyvy pohybu. Tato široká guma je po celé délce vodítka. Její celková délka umožňuje snížit její tuhost a tím zvýšit plynulost tahu.

Velmi zjednodušeně řečeno. Vodítko je díky nízké tuhosti gumy neustále v tahu, tím snadno pohlcuje nečekané výpady psa, a díky velké délce gumy nehrozí natažení vodítka na maximum.

Značka Non-stop Dogwear velmi dbá na bezpečnost psů a proto nenaleznete kovovou karabinu na místě úchytu vodítka za opasek. Nebezpečí karabiny na tomto místě hrozí v případě nečekaného prasknutí karabiny. Karabina je následně zpětným tahem vodítka vymrštěna směrem ke psovi a může tak dojít k nepříjemnému zranění.

Vodítka značky Non-stop Dogwear jsou k opaskům vázána buď na finský hák nebo obyčejnou "liščí smyčkou" tím je eliminováno riziko vzniku úrazu.Díky tomuto vodítku bude pohyb pro Vás i Vašeho psa mnohem příjemnější!

O webu | Kontakt