výcvikáč.cz - rss feed výcvikáč.cz - facebook
výcvikáč.cz - header

Radka Vinklerová

Radka Vinklerová

Jmenuji se Radka Vinklerová a základním výcvikem psů se zabývám už spoustu let. Necvičím psy ani tak za účelem skládání zkoušek, ale spíše pro běžný, praktický život s Vaším čtyřnohým přítelem. Proto považuji pro "běžného pejkaře" za nejdůležitější zkoušky ZOP či ZZO, které obsahují cviky pro pohodový život se psem nezbytné, jako třeba chůzi u nohy, přivolání, sedni, lehni, zůstaň, ale také chůzi po nepříjemném materiálu, nebo přenášení cizí osobou, ponechání psa o samotě apod. Jsem také výcvikářkou v KK Otaslavice. Dále pracuji v psinci,kde se cvičí policejní psi do zahraničí. Psi mě prostě provázejí po celý můj život a poznala jsem spoustu nejrůznějších plemen a hlavně povah... Od jorkšíra až po vlkodava... Od velmi sebevědomých psů, až po ty bázlivé. Žádný pes pro mě není "méněcenný", ať je to voříšek, nebo šampion, ať je sebevědomý, nebo bázlivý, malý nebo velký, s každým pracuji naplno a tak, aby jej výcvik bavil.

Psy cvičím na pamlsky či hračku, není pravda, že Vás pes pak neposlechne, když nic nebudete mít, ale učení psa je tak mnohem efektivnější. Vy také nechodíte do práce zadarmo a výcvik je pro psa vlastně práce. Až pes dobře rozumí povelu, pak spolehlivě pracuje i bez pamlsku.

V žádném případě psy necvičím hrubou silou a bitím, tím se dosáhne pouze strachu, případně agresivity!

Cvičím psy jakéhokoliv věku, i starší pes se dokáže vše naučit. Trvá to sice většinou trošku déle než u štěněte, ale jde to.

Dále cvičím i psy se špatnou zkušenností s lidmi, to znamená útulkáře a týrané psy. Většina lidí se bojí vzít si psa z útulku, protože někteří mají nějakou minulost, která dost často není moc růžová (zdaleka tam však nejsou samí takoví psi). Ovšem tito psi nejsou nijak nezvladatelní, nebo nevycvičitelní. Zdají se takovými být, protože se jednoduše nesetkali s ničím pozitivním od lidí, o jakémkoli výcviku pozitivní metodou nemluvě. Osobně si právě takové psy beru k sobě, protože když zjistí, že jim nechcete ublížit, ale právě naopak, jsou to ti nejvěrnější přátelé.

Dále se zájemcem mohu zajet do útulku "omrknout" psa, kterého si vybral, aby věděl, co zhruba od něj může očekávat a to i svým autem. Také Vám mohu převézt psa např. na veterinu či od chovatele apod.

A poslední nabízenou "službou" je krátkodobé ubytování a hlídání psů v době vašich pracovních povinností či dovolené. Psi jsou buď ve venkovním kotci,nebo u mě doma.

Pokud Vás bude ještě něco zajímat,určitě se zeptejte.

Výcvik probíhá na Kynologickém cvičišti v Otaslavicích

Kontakt:

Tel. 721 712 144

http://www.zakladni-vycvik-psu.websnadno.cz/

Výcvik

Rita bez PP: Sportovní výcvik

Obrázek

Fena odebraná pro týrání. Rita mě navždy opustila 9.6.2014.Spinkej sladce,zlatíčko!

Výcvikové úspěchy...


Arga bez PP: Sportovní výcvik

Obrázek

Fena odebraná pro týrání. Arguška byla hodně týraná,odebraná byla ve věku pouhých 4 měsíců,kdy už za sebou měla peklo.Bojovali jsme s její bázlivostí a kousáním ze strachu.Pracujeme na obranách a postupně to vypadá,že snad časem zvládne i ty.

Výcvikové úspěchy...


Ben bez PP: Základní výcvik

Obrázek

Zachráněn před utracením S Benem jsem ještě na cvičák nechodila,takže žádné zkoušky neměl,ale byl to bezva pes,co uměl poslechnout v každíé situaci a to je pro mě to nejdůležitější. Odešel navždy 4.6.2007

Výcvikové úspěchy...


Max bez PP: Sportovní výcvik

Obrázek

Max měl byl utracen jako nevhodný na policejní výcvik.Protože jsme si okamžitě padli do oka a protože mi zrovna v té době odcházela Rita,tak jsem si ho nechala.Je to pes,který bere jako pána jen jednoho člověka.Balonkový maniak,který toho ve sportovní kynologii zvládne hodně,takže cvičíme a připravujeme se na skládání zkoušek.

Výcvikové úspěchy...


O webu | Kontakt